Blog
Fotowoltaika w gospodarstwie domowym - kiedy to ma sens?
Fotowoltaika sprawdzi się niemal w każdym gospodarstwie domowym. Najbardziej wydajna będzie w przypadku dużego zapotrzebowania na energię elektryczną w danym gospodarstwie domowym, ze względu na dużą liczbę domowników oraz wtedy, kiedy zamontowana będzie we właściwy sposób. Fotowoltaika w gospodarstwie domowym ma bowiem sens wtedy, kiedy istnieje możliwość skierowania paneli w kierunku południowym i wyeksponowania ich w maksymalny sposób na działanie promieni słonecznych. Warto zdać sobie sprawę, że dzięki fotowoltaice będziemy w stanie zredukować rachunki za energię elektryczną nawet o 90%, a czas zwrotu całej inwestycji wynosi zaledwie około ośmiu lat. Sprawdź, kiedy jeszcze fotowoltaika w gospodarstwie domowym ma sens.
Czy fotowoltaika sprawdza się w polskim klimacie?
Wielu konsumentów zastanawia się nad tym, czy farma fotowoltaiczna sprawdzi się w polskim klimacie, ze względu na stosunkowo krótkie okresy występowania pełnego słońca i dużą ilość miesięcy z mocnym zachmurzeniem. Obawy jednak nie są uzasadnione, fotowoltaika działa bowiem nawet przy pochmurnej pogodzie. Ważne jest natomiast, w jaki sposób została zainstalowana. Sprawdź w naszym wpisie, jak w polskim klimacie zamontować farmę fotowoltaiczną, aby działała w możliwie najbardziej wydajny sposób. Co będzie lepsze, montaż na gruncie czy na dachu?
Czy fotowoltaika stanowi przyszłość energetyki?
Zakładanie instalacji fotowoltaicznych to coraz częstszy sposób na to, żeby zapewnić swojemu gospodarstwu domowemu energię elektryczną. Jest to ciekawa alternatywa wobec pozyskiwania prądu z takich surowców jak węgiel.